Jak rezerwować bilety lotnicze? - Przewodnik

Wyszukiwanie połączenia lotniczego Na stronie głównej znajduje się wyszukiwarka, która jest automatycznym narzędziem doskonale sprawdzającym się podczas wyszukiwania połączeń lotniczych. Wystarczy określić miejsce wylotu i przylotu oraz datę rozpoczęcia podróży i powrotu, jeśli szukany jest bilet w dwie strony. Trzeba również określić ilość pasażerów i system zaproponuje kilka możliwości, kilka wariantowych połączeń… Jeśli szukana trasa przelotu jest bardziej złożona lub poszukiwany jest przelot wieloetapowy należy skorzystać z wyszukiwarki zaawansowanej. Umożliwia ona nie tylko wyszukiwanie połączeń z kilkoma przesiadkami w określonej klasie, ale także można wybrać preferowaną walutę.

Rezerwacja
Po wprowadzeniu wszystkich wymaganych parametrów wyszukiwanego połączenia tj. lotnisko początkowe i docelowe, datę przelotu i ilość pasażerów, system zaproponuje kilka opcji. Spośród zaproponowanych należy wybrać tę najbardziej korzystną lub spełniającą oczekiwania. Wybrane połączenie można rezerwować klikając przycisk „Rezerwuj”, który znajduje się przy każdej propozycji.

Płatność kartą kredytową
Płatność kartą kredytową za bilet lotniczy, to najpewniejszy i najszybszy sposób. To także oprócz niewątpliwej wygody przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa, możliwość łatwiejszego egzekwowania swoich praw. Odzyskanie pieniędzy w przypadku odwołania rejsu, to już naprawdę prosta sprawa. Dlatego najlepiej po prostu zapłacić za bilet kartą, co w sposób najpewniejszy zabezpiecza nasze interesy podczas ewentualnych roszczeń. Tanie linie lotnicze Płatność kartą kredytową w przypadku niektórych tanich linii lotniczych może się wiązać z dodatkową opłatą. Jej wysokość uzależniona jest od rodzaju posiadanej karty kredytowej. Stawka opłat transakcyjnych dla określonych rodzajów kart jest ustalana indywidualnie przez tanie linie lotnicze.

W wielu przypadkach tanie linie lotnicze naliczają opłatę za każdego pasażera i za każdy odcinek lotu objęty rezerwacją. Częstokroć opłaty transakcyjnej związanej z płatnością za bilet w tanich liniach lotniczych po prostu nie da się uniknąć nawet, jeśli płatność będzie następować przelewem bankowym. Mimo, że agentem wystawiającym bilet nie są tanie linie lotnicze i płatność jest dokonywana przelewem, to transakcja do taniego przewoźnika następuje za pośrednictwem karty kredytowej i ta operacja ma podobny przebieg jak transakcje klientów indywidualnych. Ponieważ wysokości opłat dla różnych rodzajów kart oraz zasady ich naliczania różnią się prawie że we wszystkich przypadkach, to najlepszym rozwiązaniem jest kontakt z naszą Infolinią pod numerem telefonu +48 (22) 2 99 22 22. Pod tym numerem można uzyskać szczegółowe informacje o wysokości prawdopodobnych opłat.

Rejsowe linie lotnicze
Płatność za bilety lotnicze kartą kredytową oraz przelewem bankowym jest pozbawiona dodatkowych opłat w przypadku rejsowych linii lotniczych.

W każdej chwili możesz połączyć się z naszą Infolinią pod numerem: +48 (22) 2 99 22 22 (z zagranicy lub z telefonu komórkowego) i aby uzyskać informację o połączeniach lotniczych – poczekaj na połączenie z konsultantem.

Bilety lotnicze online - zrób to!